Aktualności

Po śladach oleju trafili do sprawcy, który uciekł z miejsca kolizji drogowej

Data publikacji 11.10.2022

Funkcjonariusze z ruchu drogowego oświęcimskiej komendy Policji po plamach oleju pochodzących z uszkodzonego pojazdu dotarli do 39 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, podczas której uszkodził infrastrukturę jednego z oświęcimskich rond.

W ubiegłą środę (05.10.2022) tuż przed godziną 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu marki Audi który przejechał przez rondo im. ks. Kanonika Stanisława Górnego w Oświęcimiu po czym odjechał z miejsca zdarzenia. 
Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z oświęcimskiej drogówki. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierowcy, a także jego samochodu z którego części zostały na jezdni. Na jezdni pozostały również plamy oleju. Jadąc za tym śladem funkcjonariusze dotarli przed jedną z posesji w gminie Oświęcim. Dostrzegli tam uszkodzony samochód, którego silnik oraz klocki hamulcowe były jeszcze ciepłe. 
Nietrzeźwego właściciela pojazdu mundurowi zastali w domu. Mężczyzna został zatrzymany  i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

 

Powrót na górę strony