Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa z udziałem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz policjantami z KWP w Krakowie

Data publikacji 11.10.2022

W poniedziałek 10 października br. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Lekcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie. Uczestniczyło w niej blisko 300 uczniów z najmłodszych klas.

Zaproszeni goście zostali powitani przez Panią Dyrektor oraz przez uczniów specjalnie przygotowanym występem artystycznym – oczywiście o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie Pan Marszałek Smółka podziękował za przygotowane występu, po czym przeprowadził rozmowę na temat ruchu drogowego. Zamienił jednak nieco rolę uczniów i nauczycieli, gdyż to właśnie pedagodzy odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miechowa Pan Dariusz Marczewski, który wraz z Panem Marszałkiem wręczyli dzieciom elementy odblaskowe na rower. Kolejnym punktem była prelekcja policjantów nadkom. Joanny Biel – Radwańskiej oraz asp. Wojciecha Wróbla.
Jesień to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych, dlatego policjanci zwracali dużą uwagę na prawidłowe poruszanie się tych uczestników po drodze. Policjanci przypomnieli o obowiązku posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Omówili również obowiązkowe wyposażenie rowerów. Na koniec funkcjonariusze zaprezentowali sygnały podawane przez policjanta podczas ręcznej regulacji ruchem.
Przez całe spotkanie dzieciom towarzyszyła „Sówka Klementynka” - maskotka Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która cieszyła się dużą sympatią wśród wszystkich uczestników.  

  • policjantka pokazuje uczniowi znaki drogowe
  • Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski przemawiający przez mikrofon
  • Grupa uczniów ubranych w kamizelki odblaskowe aktywnie bierze udział w prelekcji - widać mnogość podniesionych rąk
  • Policjantka ruchu drogowego oraz Wicemarszałek Łukasz Smółka przemawiają do zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów
  • Policjantka ruchu drogowego pozująca do zdjęcia z Sówką Klementynką oraz uczniami ubranymi w kamizelki odblaskowe
  • Policjantka ruchu drogowego trzyma w ręku mikrofon, drugą ręką obejmuje ucznia ubranego w kamizelkę, prowadzi z nim rozmowę
  • Wicemarszałek Łukasz Smółka prowadzący akcję profilaktyczną w szkole, trzyma w ręku mikrofon
Powrót na górę strony