Aktualności

Uroczyste wręczenie medali policjantom garnizonu małopolskiego

Data publikacji 20.10.2022

20 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie medali dla funkcjonariuszy małopolskiego garnizonu Policji. Gośćmi spotkania byli Wojewoda Małopolski pan Łukasz Kmita i doradca wojewody pan Krzysztof Durek.

Dziś, w sali im. insp. Marka Woźniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia medali za długoletnią służbę. Naszymi gośćmi byli Wojewoda Małopolski pan Łukasz Kmita oraz doradca wojewody pan Krzysztof Durek. 
Na początku, dowódca uroczystości podkom. Robert Toboła  zameldował I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu  gotowość do rozpoczęcia uroczystej zbiórki. Następnie wprowadzono Poczet Sztandarowy KWP w Krakowie. 
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita udekorował 48 osób „Medalami za Długoletnią Służbę”, wręczając 10 złotych, 32 srebrnych i 6 brązowych medali. Komendant Wojewódzki Policji wręczył wyróżnionym legitymacje.  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał małopolskim policjantom „Medale za Długoletnią Służbę” jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. 
Wśród wyróżnionych są policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, komend  miejskich i powiatowych. To policjanci  pionu kryminalnego, prewencji,  ruchu drogowego i logistyki, zarówno szczebla kierowniczego jak i z tzw. pierwszej linii. 
Po części ceremonialnej głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom. Dodał, że te medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.
 - Bardzo się cieszę,  że mogę uczestniczyć w tej uroczystość, miedzy innymi też dlatego,  że wielu z was pamiętam z czasów kiedy zaczynaliście służbę - powiedział komendant Strzelecki.
- Waga tego orderu jest wyjątkowa, jest to odznaczenie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, życzę Wam powodzenia i kolejnych odznaczeń, dziękuję panu Wojewodzie i doradcy wojewody za uczestnictwo w uroczystości – zakończył przemówienie insp. Strzelecki.
Następnie głos zabrał wojewoda Łukasz Kmita.
- Dziękuję małopolskim funkcjonariuszom za zaangażowanie i pomoc, jaką niosą mieszkańcom naszego województwa. Dzięki Wam Małopolanie czują się bezpiecznie, a podziękowaniem niech będą wręczone dzisiaj medale. Dzisiejsze wydarzenie ma charakter symboliczny, ale bardzo ważny, podczas takiej ceremonii Państwo Polskie chce wyrazić podziękowanie i szacunek policjantom za wierna służbę Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział wojewoda.
Dzisiejsze czasy nie są łatwe, to czasy postpandemiczne, i wiem jak mocną rolę odegrała policja w tym czasie, mamy czas wojny w Ukrainie, czas wojny energetycznej, ale małopolscy funkcjonariusze stoją na straży bezpieczeństwa. Dziękuję za wierną służbę, wszystkim odznaczonym - dla młodszych kolegów jesteście wzorem do naśladowania. Dziękuję, że pracujecie i tworzycie małopolską policję i dbacie o bezpieczeństwo Małopolan. Dziękuję za Waszą postawę i zaangażowanie. – zakończył przemówienie wojewoda.
Uroczystą zbiórkę zakończono odprowadzeniem sztandaru z miejsca uroczystości.  

 • poczet sztandarowy - trzech policjantów ze sztandarem zza ramienia policjanta
 • patera z medalami
 • wojewoda przypina medal policjantowi
 • zastępca komendanta wojewódzkiego gratuluje policjantowi
 • Wojewoda gratuluje naczelnikowi ruchu drogowego
 • zastępca komendanta wojewódzkiego gratuluje policjantce
 • zdjęcie ogólne kadry zarządzającej
 • zastępca komendanta wojewódzkiego przemawia do mikrofonu
 • widok zza pleców odznaczonych przed nimi wojewoda
 • wojewoda przemawia do mikrofonu
 • medal na piersi policjanta
Powrót na górę strony