Aktualności

„Europejski Dzień Seniora” z krakowskimi policjantami

Data publikacji 21.10.2022

20 października br. obchodzony był „Europejski Dzień Seniora”. Z tej okazji krakowscy policjanci spotkali się z seniorami, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i przestrzegać przed zagrożeniami. W minioną środę nowohuckie „Centrum Aktywności Seniora” odwiedził funkcjonariusz krakowskiej komendy miejskiej, aby wygłosić krótki wykład oraz przekazać seniorom garść niezbędnych informacji.

Funkcjonariusz opowiedział słuchaczom m.in. o oszustach, których ofiarami padają najczęściej osoby w podeszłym wieku. Mundurowy przestrzegał, aby osoby starsze zachowały daleko posuniętą ostrożność w przypadku, kiedy przychodzą lub dzwonią do nich nieznajome osoby. Podkreślał również, aby seniorzy pod żadnym pozorem nie przekazywali swoich pieniędzy lub kosztowności obcym, aby nigdzie ich nie zostawiali, jak również nie wyrzucali przez okna lub balkony. 

Ponieważ coraz więcej seniorów aktywnie korzysta z telefonów komórkowych, Internetu, mediów społecznościowych oraz różnych aplikacji podczas spotkania poruszona została także kwestia cyberbezpieczeństwa. Policjant mówił jak zabezpieczyć swój komputer lub telefon, jak chronić hasła, na jakie linki lub wiadomości smsowe uważać. Nie zabrakło także porad jak zabezpieczyć mieszkania i domy przed włamywaczami oraz nie dać się „nabrać” na wyjątkowe zakupowe „okazje”, które finalnie okazują się być oszustwem.

Spotkanie z nowohuckimi seniorami stanowiło także doskonałą okazję do dyskusji, uczestnicy brali w nim aktywny udział, mieli liczne pytania do policjanta, chętnie dzielili się swoimi uwagami i przemyśleniami.

Z okazji „Europejskiego Dnia Seniora”, wszystkim seniorom przekazujemy moc serdeczności. 
 

Powrót na górę strony