Aktualności

Przedszkolaki z Kukowa i Krzeszowa z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

Data publikacji 26.10.2022

Dzieci z przedszkola w Kukowie oraz przedszkola w Krzeszowie, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej. W trakcie wizyty miały nie tylko okazję porozmawiać o bezpieczeństwie oraz poznać pracę funkcjonariuszy, ale też zobaczyć posłuszeństwo psa służbowego i sprzęt wykorzystywany w czasie codziennej służby.

Dzieci ze szkół i przedszkoli chętnie odwiedzają naszą jednostkę. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne – radiowozy oraz oprowadzają „małych gości" po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają, czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba. W czasie takiej wizyty dzieci mogą zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystują policjanci prewencji oraz ruchu drogowego, ale też technika kryminalistyki, który zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest pokaz psa służbowego. Policjant Bartek wyjaśnił, na czym polega jego służba i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności psa w codziennej służbie. Pod jego opieką przeprowadzono pokaz czworonoga, w trakcie którego zaprezentowano elementy tresury oraz posłuszeństwa. Obecny podczas spotkania policjant z ruchu drogowego zaprezentował ‘małym gościom” sprzęt wykorzystywany podczas kontroli drogowej oraz przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  


 

  • dzieci stojące przed policyjnym psem pozującym do zdjęcia
  • policjant pokazuje dzieciom posłuszeństwo psa służbowego wykonującego polecenia na zielonej trawie
  • policjant ruchu drogowego przedstawia sprzet do zatrzymywania uczestników ruchu
  • policjant stojący w otoczeniu przedszkolaków i trzymający ramke z podziękowaniami
  • przedszkolaki stojące przed policyjnym radiowozem i ubrane z żółte kamizelki machają raczkami do osoby robiącej pamiątkowe zdjęcie
  • technik w otoczeniu przedszkolaków prezentuje sprzęt do zabezpieczania śladów
Powrót na górę strony