Aktualności

Odpowie za uszkodzenie ciała

Data publikacji 26.10.2022

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który swym agresywnym zachowaniem terroryzował mieszkańców oraz pracowników wielickiego kampusu, jest on podejrzany o dokonanie uszkodzenia ciała dwóch mężczyzny, do zdarzeń doszło 12 sierpnia i 21 października br. 26-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 2 lat za kratami.

24 października br. wieliccy ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę dwóch uszkodzeń ciała. Do pierwszego pobicia doszło w dniu 12 sierpnia br. obok sklepu nocnego na terenie Wieliczki. Do pokrzywdzonego, który stał w kolejce do sklepu podszedł nieznany mu mężczyzna, który zaatakował go. Zaczął go uderzać, a następnie kopać po głowie. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony odniósł uszkodzenia ciała. 
Kolejne zdarzenia miało miejsce w dniu 21 października b.r. na terenie ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego w Wieliczce. Funkcjonariusze ustalili, że pracownik ośrodka zwrócił, uwagę mężczyźnie, który wszedł na teren parku z dużym psem oraz spożywał napój alkoholowy. Mężczyzna był bardzo agresywny i zaatakował pracownika ośrodka. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony odniósł uraz głowy.
Ponadto kryminalni ustalili, że zatrzymany mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary 5 miesięcy więzienia, za groźby karalne i pobicie. 
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia ciała. Grozi mu do 2 lat za kratami.
 

Powrót na górę strony