Aktualności

Odblaskowy happening przed Komendą Powiatową Policji w Olkuszu

Data publikacji 28.10.2022

Uczniowie i nauczyciele w odblaskowych kamizelkach, w eskorcie policjantów przeszli ulicami Legionów Polskich, Szopena i Jana Pawła II. Głosząc hasła o bezpieczeństwie, zachęcali przechodniów do noszenia odblasków.

Wczoraj, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu urządzili heppening dotyczący bezpieczeństwa. Z uśmiechem na twarzy uczestnicy  zaśpiewali piosenkę o przepisach w ruchu drogowym i bezpieczeństwie pieszych. Młodzież wraz z opiekunami wyszła w eskorcie policjantów ze szkoły na ulice miasta i w  kamizelkach odblaskowych z kolorowymi  transparentami głosiła  hasła o bezpieczeństwie m.in. „bezpieczeństwo ważna rzecz, więc odblaski musisz mieć”.  W ten sposób społeczność szkoły promowała bezpieczeństwo pieszych na drodze i zachęcała ich do noszenia odblasków. W działania zaangażowanych było ponad 300 uczniów, 20 nauczycieli oraz 4 policjantów. 

  • Uczniowie w odblaskowych kamizelkach przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Dwóch uczniów trzyma w ręce transparent z odblaskami i hasłem „Bezpieczeństwo ważna rzecz, więc odblaski musisz mieć”. Pogoda jesienna, bezchmurne niebo
  • Policjantka w odblaskowej kamizelce stoi pomiędzy maskotkami Inspektorem Wawelkiem (po prawej stronie) oraz Polisą (po lewej). Dookoła duża grupa dzieci w odblaskowych kamizelkach, niektóre dzieci trzymają w rękach transparenty i znaki drogowe. W tle widać budynek Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
  • Dzieci w odblaskowych kamizelkach trzymają się za ramiona (jeden z drugim). Część dzieci tańczy. Pozostała grupa stoi przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pogoda jesienna, słoneczna.  Bezchmurne niebo. W tle widać zabudowania oraz drzewa.
  • Roześmiana grupa młodzieży  w odblaskowych kamizelkach. Dzieci  trzymają się za ramiona i tańczą.  Wśród nich chłopiec, który ma na sobie strój Sponge Boba. W tle widać budynki.
  • Duża grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu stoi w odblaskowych kamizelkach przed budynkiem komendy. Wśród nich stoi policjantka w odblaskowej kamizelce i policyjna maskotka Inspaktor Wawelek.
Powrót na górę strony