Aktualności

Akcja „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” w Lachowicach

Data publikacji 28.10.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z dziećmi i nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach oraz sołtysem Grzegorzem Krawczykiem przeprowadzili akcję profilaktyczną przy szkole dla wszystkich uczestników ruchu. Każdy kierujący, który poruszał się po drodze i nie łamał przepisów ruchu drogowego, otrzymywał specjalnie przygotowany przez dzieci dyplom, natomiast pieszy od przedstawicieli PCK odblask.

W związku ze zmianą czasu na zimowy oraz okresem zwiększonego natężenia ruchu drogowego w okresie dnia Wszystkich Świętych przeprowadzono akcję profilaktyczną w miejscowości Lachowice dla wszystkich uczestników ruchu. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach wraz z gronem pedagogicznym przygotowały niespodzianki dla kierujących. Każdy kierujący przestrzegający przepisów drogowych, otrzymywał „Dyplom dla super kierowcy” oraz „Podziękowanie za bezpieczną jazdę” Kierowcy zatrzymani przez policjantów drogówki byli miło zaskoczeni taką formą kontroli drogowej. Uśmiech na twarzy pojawiał się gdy otrzymywali pamiątkowy dyplom i podziękowanie od przedszkolaków.

Niestety nie zabrakło kierowców, którzy zapominali o przepisach ruchu drogowego m.in. włączeniu świateł do jazdy dziennej lub, o jakże ważnych pasach bezpieczeństwa. Dla takich kierujących dzieci przygotowały specjalne mandaty, których forma miała też np. wspólnego zaśpiewania piosenki. Na zakończenie spotkania, każdy kierowca usłyszał zarówno od dzieci jak i policjantów życzenia   bezpiecznego dojechania do celu.

Zmiana czasu na zimowy w tym krótszy dzień i nieraz niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego obecny w czasie akcji sołtys Lachowic pan Grzegorz Krawczyk, będący również przedstawicielem Polskiego Czerwonego Krzyża przygotował dodatkowo odblaskowe elementy, które każdy pieszy mógł zawiesić na swojej odzieży.

 

  • czarny samochód zatrzymywany przez policjanta drogówki przed szkołą obok której stoją dzieci
  • dłoń kierowcy trzymająca podziękowanie za bezpieczną jazdę
  • dłoń kierowcy trzymającego mandat wykonany przez dzieci a za karę zaśpiewanie piosenki
  • dzieci spozujace do zdjęcia z policjantem panią nauczyciel na tle radiowozu
  • dzieci stojace do zdjęcia z policyjnym radiowozem i policjantem
Powrót na górę strony