Aktualności

Wspieramy bezdomnych w „Dziele Pomocy św. Ojca Pio”

Data publikacji 28.10.2022

Jak co roku, w okresie jesiennym policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie organizują zbiórkę dla podopiecznych krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

W tym roku oprócz ubrań zbierano także określone artykuły spożywcze. Podczas kilkudniowej akcji udało się zgromadzić około 20 worków odzieży, zapas kawy rozpuszczalnej i cukru, a zebrane środki pozwoliły na zakup bielizny ocieplanej i skarpetek.
Dary zostały przekazane pracownikom Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 27 października w Krakowie, w siedzibie przy ul. Smoleńsk 4.
Od „Dzieła Pomocy św. Ojca Pio” otrzymaliśmy podziękowania  za wsparcie w postaci darów rzeczowych oraz za życzliwość i otwartość na potrzeby osób bezdomnych. 

Jako wyraz wdzięczności został nam przekazany kwiat w  wykonanej przez podopiecznych dzieła pięknej doniczce.  

Kraków, 27 października 2022 r.

Szanowni Państwo, jesteśmy niezwykle wdzięczni Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie za wsparcie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w postaci darów rzeczowych. Serdecznie Państwu dziękujemy za życzliwość i otwartość na potrzeby osób bezdomnych.

W Dziele Pomocy św. Ojca Pio, na II piętrze, gdzie znajduje się Centrum Integracji Społecznej, rośnie 70 kwiatów doniczkowych. Kwiaty są nieodłącznym elementem naszej przestrzeni. Dają one coś więcej niż tylko zieleń, tlen i miły widok. Kwiaty, jak każde życie, są dla nas ważne - uczą troski i odpowiedzialności.

Podczas prowadzonego w Dziele treningu pracy nie dotykamy wyłącznie pracy, ale wszystkiego, co się w życiu dzieje, bo te rzeczywistości się przenikają. Zapraszamy ludzi do tego, by starali się współpracować z innymi. Uczymy się relacji społecznych, szacunku, punktualności, dokładności i odpowiedzialności. I choć pozornie kwiaty nie mają z tym żadnego związku, to jednak są one ważnym elementem naszej codzienności. To także one uczą naszych Podopiecznych - powoli, ale uczą - że do wzrostu potrzeba czasu, drugiej osoby, troski, regularności i odpowiednich warunków.

- Nie oceniam podopiecznych, bo sam nie wiem, jak bym funkcjonował, gdybym nie miał domu i fundamentalnych wzorców. W Dziele nikt nie stwarza presji, bo nie chodzi przecież o zadowolenie pracowników, ale o dojrzewanie osób, które tu przychodzą, a to jest proces, który ma swoje wzloty i upadki - mówi Wojtek, instruktor zawodowy pracujący na co dzień z uczestnikami zajęć.

Życie naszych Podopiecznych często zakwita właśnie w Dziele. Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie Darczyńcy, nie byłoby to możliwe. Dlatego jako wyraz wdzięczności chcemy podarować Państwu kwiat we własnoręcznie wykonanej przez Podopiecznych Dzieła doniczce, która symbolizuje Dzieło - miejsce wzrostu, które tworzymy z wszystkimi, którzy wpierają Dzieło.
 


Z wielką wdzięcznością i pozdrowieniami
Wioleta Zielińska-Sołowiej
Dział Kontaktu z Darczyńcami i Mediami Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 

zdjęcie listu i stojącego obok wrzosu w doniczce

  • kartka z podziękowaniami, kwiat w doniczce, papierowa torba

Pliki do pobrania

  • 1.58 MB
    maszynopis podziękowań
Powrót na górę strony