Aktualności

Tatrzańscy policjanci udzielili pomocy mężczyźnie, który nagle zasłabł

Data publikacji 02.11.2022

Policjanci po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji. Dzięki ich szybkiej, a co najważniejsze skutecznej interwencji, na czas udzielili pomocy mężczyźnie, który nagle zasłabł w pobliżu nowotarskiego szpitala.

Tatrzańscy policjanci z Zespołu Konwojowego realizowali dzisiaj przed południem czynności służbowe w pobliżu nowotarskiego szpitala. Przejeżdżając koło jednego z parkingów zauważyli leżącego koło samochodu mężczyznę. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania ratunkowe. Udrożnili drogi oddechowe, a następnie przystąpili do resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Gdy mężczyzna zaczął reagować i nawiązał kontakt z policjantami, ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej i okryli folią termiczną. Po chwili na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zabrał chorego do pobliskiego szpitala. Tym razem pomoc przyszła na czas, lecz zanim policjanci zauważyli leżącego pod samochodem mężczyznę, przeszło koło niego parę osób, które niestety nie zareagowały w żaden sposób. 

Nie lekceważmy takich sytuacji, jeżeli nie czują się państwo na siłach, aby osobiście pomoc choremu, nie zwlekajcie z wezwaniem pomocy. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112!

Powrót na górę strony