Aktualności

Pijany rowerzysta okazał się osobą poszukiwaną

Data publikacji 03.11.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę – miał 3,7 promila. Mężczyzna od razu trafił za kratki, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże.

W dzień Wszystkich Świętych tuż po godzinie 17 w Bulowicach na ulicy Bielskiej mundurowi zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że jest to 48-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,7 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany od dwóch lat przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary w wymiarze dwóch lat i sześciu miesięcy za kradzieże. W związku z powyższym został zatrzymany, a następnie po wytrzeźwieniu osadzony w jednym z zakładów karnych.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.

Powrót na górę strony