Aktualności

Policjant w drodze do służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą 

Data publikacji 03.11.2022

Policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju,w powiecie nowotarskim  jadąc do służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą. 22-latka miała  ponad 2,5 promila alkoholu. Straciła prawo jazdy, które posiadała zaledwie od 5 miesięcy i grozi jej teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.   

O tym, że policjantem nie przestaje się być po zdjęciu munduru udowodnił funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rabce- Zdroju.  W niedzielę (30 października br.) wieczorem policjant jechał swoim samochodem na nocną służbę. W pewnym momencie w miejscowości Skawa zauważył audi, którego kierowca jechał „wężykiem” i co jakiś czas zjeżdżał na pobocze. Policjant przypuszczając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, telefonicznie skontaktował się z funkcjonariuszami, którzy pełnili służbę w tym rejonie a sam pojechał za pojazdem.  

Cały czas będąc w kontakcie z patrolem informował, gdzie aktualnie się znajdują. Kiedy kierowca audi na widok jadącego z naprzeciwka radiowozu nagle zjechał w zatoczkę, policjant również zatrzymał swój samochód i podbiegł do kierującego uniemożliwiając dalszą jazdę. Okazało się, że pojazdem kierowała 22-letnia kobieta. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 22-latka straciła prawo jazdy, które posiadała zaledwie od 5 miesięcy.

Kobieta odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi jej kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony