Aktualności

Czterolatka pod opieką nietrzeźwego ojca

Data publikacji 04.11.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim zatrzymali ojca 4-letniej dziewczynki, który zabrał ją do pubu, gdzie spożywał alkohol. Na zachowanie rodzica zareagowali dwaj inni klienci lokalu gastronomicznego.

W sobotę (29.10.2022)  tuż przed godziną 22 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który mając pod opieką małe dziecko spożywał alkohol w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Kęt, po czym wyszedł z lokalu. Z relacji zgłaszających wynikało, że w obawie o bezpieczeństwo dziecka poszli za nietrzeźwym. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu, gdzie zastali 39-letniego mieszkańca Kęt, pod którego opieką znajdowała się jego czteroletnia córka. Na miejscu byli również zgłaszający, którymi okazali się 20 oraz 21-letni mieszkańcy powiatu bielskiego. Badanie stanu trzeźwości ojca dziecka wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji, natomiast małoletnia została oddana pod opiekę rodziny.

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniej, nad którą miał obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały w sprawie ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu, a także bezpieczeństwu dziecka zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.  

W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba niepełnosprawna doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się Panu Jakubowi oraz Panu Miłoszowi z powiatu bielskiego. Powiadamiając Policję, wykazali się ogromną troską o los małego dziecka.

 

 

 

 

Powrót na górę strony