Aktualności

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 08.11.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach,w powiecie wielickim uratowali życie mężczyźnie w kryzysie. Dzięki ich szybkiej reakcji 27-latek nie targnął się na własne życie i został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej. Niespełna 3 tygodnie wcześniej, ci sami policjanci uratowali życie 31 -latkowi, który również próbował odebrać sobie życie.

6 listopada br., ok. godziny 17, policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach interweniowali w sprawie zgłoszenia telefonicznego dotyczącego próby samobójczej w Niepołomicach. Funkcjonariusze mieli o tyle utrudnione zadanie, że nie posiadali ani danych mężczyzny ani adresu pod którym on przebywał. Policjanci bardzo szybko ustalili jednak wszystkie niezbędne dane i w obliczu zagrożenia życia i zdrowia natychmiast ruszyli pod ustalony adres. Po wejściu do mieszkania, mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który szykował się właśnie do odebrania sobie życia. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo 27-latka do czasu przyjazdu ratowników medycznych a następnie przekazali go pod ich opiekę. 

Ci sami policjanci, kilka tygodni wcześniej, zapobiegli podobnej tragedii. 15 października br.  w rejonie torów kolejowych odnaleźli 31 -latka, który usiłował popełnić samobójstwo. 

Dzięki determinacji funkcjonariuszy, ich szybkiemu oraz zdecydowanemu działaniu, dwukrotnie udało się uratować ludzkie życie. 

Powrót na górę strony