Aktualności

Nietrzeźwy ojciec doprowadził do wypadku drogowego

Data publikacji 09.11.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy prowadzą postępowanie wobec nietrzeźwego sprawcy wypadku drogowego, który jest również podejrzany o narażenie na utratę życia lub zdrowia swojego dziecka. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie 0,7 promila alkoholu, a kierując samochodem, wypadł z jezdni, po czym uderzył w przydrożny słup.

Do  zdarzenia doszło wczoraj (08.11.br.)  tuż po godzinie 7, w Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu (0,7 promila) 32-letni mieszkaniec gminy Przeciszów kierując samochodem marki Opel, wypadł z jezdni, po czym uderzył w przydrożny słup. Z pojazdu samodzielnie wydostał się 11-letni syn mężczyzny, którym zaopiekowali się świadkowie zdarzenia. Natomiast zakleszczonego mężczyznę zza kierownicy wydostali strażacy. Pogotowie Ratunkowe przewiozło do szpitala kierowcę oraz jego syna. Mężczyzna w wyniku wypadku doznał urazu głowy i kręgosłupa, natomiast dziecko pozostało na obserwacji.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności. Natomiast za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony