Aktualności

Kierowcy, uważajcie na dzikie zwierzęta

Zeszłotygodniowe zderzenie osobówki z jeleniem na drodze K-75 w miejscowości Okocim (powiat Brzeski) mogło mieć zupełnie inne zakończenie. Na szczęście kierująca samochodem nie odniosła poważniejszych obrażeń i została na miejscu zaopatrzona medycznie przez załogę karetki pogotowia. Pamiętajmy, przejeżdżając odcinkiem drogi przebiegającym przez tereny leśne bądźmy szczególnie czujni i ostrożni.

1 października, około godziny 19.00 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Okocim. Kierująca samochodem marki Audi najechała na jelenia, który nagle wbiegł jej wprost pod koła. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń, na miejscu załoga karetki pogotowia udzieliła jej pomocy.
Apelujemy, aby podróżując drogami w okolicach lasów zachować szczególną czujność i uwagę. To bardzo ważne, aby kierowcy nie lekceważyli znaków drogowych ostrzegających o dzikiej zwierzynie. Wybiegające na drogę zwierzę może stanowić ogromne zagrożenie. Szczególnie o tej porze roku, kiedy jezdnia bardzo często jest śliska, pamiętajmy, aby poruszać się z prędkością pozwalającą na szybką i bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się zagrożenia na drodze. Jadący z dużą prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze. Zderzenie ze zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach. Wjeżdżając w tereny leśne, z których mogą niespodziewanie wybiec dzikie zwierzęta zdejmijmy nogę z gazu – to nam da większe szanse uniknięcia zderzenia, gdy na jezdni nieoczekiwanie pojawi się zwierzę.

Powrót na górę strony