Aktualności

Znęcał się nad rodziną, zmusił ich do opuszczenia domu, który na koniec podpalił

Data publikacji 18.11.2022

14 listopada br., w jednej z miejscowości w powiecie miechowskim funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali znajdującego się w stanie nietrzeźwości 53-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie domu jednorodzinnego.

Policjanci ustalili, że mężczyzna poprzedniego dnia tj. 13 listopada br. wrócił do domu z zagranicy, gdzie pracuje. Tego samego dnia, między nim a żoną doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna, grożąc pobiciem, zmusił kobietę wraz z trojgiem dorosłych dzieci do wyjechania do rodziny.
Następnego dnia, w godzinach popołudniowych mężczyzna dzwonił do córek grożąc, że targnie się na swoje życie i podpali dom. Bezpośrednio po groźbach doszło do zapalenia się domu. 
53-latek  został zatrzymany. Na podstawie zeznań pokrzywdzonych i świadków ustalono, że mężczyzna miał się znęcać nad żoną fizycznie i psychicznie od 20 lat, jednak nikt nigdy  nie złożył w tej sprawie zawiadomienia. 
53-latek usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego nad żoną oraz czworgiem dzieci oraz fizycznego nad żoną usiłowania uszkodzenia ciała syna oraz zniszczenia mienia poprzez podpalenie domu wraz ze znajdującymi się w nim przedmiotami. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Miechowie, Sąd Rejonowy w Miechowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 
 

Powrót na górę strony