Aktualności

Pojechał po zakupy i ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 18.11.2022

Mieszkaniec Piotrowic ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę. 53 – letni obywatel Ukrainy mając w organizmie 2,7 promila alkoholu, próbował wyjechać samochodem z parkingu przy centrum handlowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.11.br.) tuż po godzinie 14, na parkingu centrum handlowego przy ulicy Słowackiego w Zatorze. Mieszkaniec Piotrowic wracając z zakupami do swojego samochodu, zwrócił uwagę na seata, którego kierowca wykonywał dziwne manewry podczas próby wyjazdu z parkingu. Mężczyzna, podejrzewając, kierowca może być nietrzeźwy, natychmiast podbiegł do pojazdu. Kiedy otworzył drzwi samochodu i wyczuł od kierowcy woń alkoholu, natychmiast wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Następnie wezwał na miejsce Policję za pośrednictwem operatora numeru alarmowego 112. Mundurowi podziękowali kierowcy za wzorową reakcję, a następnie przejęli nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego obywatela Ukrainy wykazało 2,7 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowanie za prawidłową reakcję.  Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 44 – letni mieszkaniec Piotrowic. Mężczyzna, widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego nie dopuścił, aby ten kontynuował jazdę. Pijany kierowca wkrótce odpowie za swój czyn.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.
 

 

Powrót na górę strony