Aktualności

Akcja odblaskowa „ Pokaż się, niech Cię zobaczą”

Data publikacji 21.11.2022

Policjanci WRD KMP w Krakowie wspólnie z RMF MAXX i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego rozdawali odblaski w ramach akcji „Pokaż się, niech Cię Zobaczą!”

Jesień to między innymi szybko zapadający zmrok, deszczowa pogoda, a co za tym idzie mniejsza widoczność pieszych na drogach. Krakowscy policjanci drogówki w ramach działań profilaktycznych zachęcają do noszenia odblasków, które w znaczący sposób podnoszą bezpieczeństwo pieszych na drogach. 16 listopada br. przy Szkole Podstawowej nr 142 przy ulicy Drożyskiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili wspólne działania z Radiem RMF MAXX oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego pod nazwą „Pokaż się, niech Cię Zobaczą!”, których celem było promowanie noszenia elementów odblaskowych. Zanim jednak policjanci rozdali odblaski przechodniom, zadawano pytania: Dlaczego warto nosić tego typu gadżety? Najczęstszą odpowiedzią było: „Nosimy odblaski, żeby kierujący nas widzieli”, „Nosimy odblaski, żeby było bezpiecznie”. Akcja odbyła się w rejonie, gdzie często widoczność jest ograniczona i nie wszędzie są chodniki. W tego typu miejscach jest najbardziej niebezpiecznie dla pieszych, ponieważ piesi poruszają się poboczem. Przy tej okazji policjanci informowali przechodniów, że po zmroku, poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób umożliwiający zobaczenie ich przez innych uczestników ruchu drogowego. 

 

  • dłoń trzymająca elementy odbladkowe w formie breloczków z napisem Małopolska w tle policjantka drogówki
  • dziennikarz radiowy rozmawia z kobietą i dzieckiem. obok stoją policjanci, w tle budynek szkoły
  • dziennikarz radiowy zadaje pytania pkobiecie z dziećmi obok stoi policjant drogówki
  • policjanci Ruchu drogowego pozują do wspólnego zdjęcia z dzieckiem i jego mamą
  • policjant, policjantka i dziennikarz radiowy prezentują odblaski rozdawane przechodniom w tle samochód z logo stacji radiowej
Powrót na górę strony