Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z policjantami krakowskiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzą prelekcje dla uczniów, podczas których przekazują dzieciom rady jak bezpiecznie mogą pokonać drogę do szkoły i domu. Uczniowie zawsze aktywnie uczestniczą w zajęciach i są ciekawi omawianej tematyki.

Na początku października policjanci krakowskiej drogówki przeprowadzili zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej nr 97 oraz szkoły podstawowej nr 64. W czasie spotkań omawiane były zasady obowiązujące na drogach, o których każde dziecko powinno pamiętać.

Wykorzystując tablice edukacyjne obrazujące sytuacje na drodze, policjanci przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz wyjaśnili dlaczego należy korzystać z przejść dla pieszych. 
W czasie spotkania poruszona została też kwestia noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym pieszy jest lepiej widoczny na drodze po zmroku i w czasie niekorzystnej aury. Nie bez znaczenia jest też właściwe umieszczeniu odblasku, który powinien znajdować się doczepiony do szkolnego tornistra lub odzieży wierzchniej.
Mundurowi zwrócili również uwagę na zasady związane z poruszaniem się hulajnogami, którymi dzieci często pokonują drogę do i ze szkoły. Przypomniano, że pod żadnym pozorem nie wolno jeździć ulicą, a poruszając się chodnikiem, należy zawsze zwracać uwagę na innych użytkowników chodnika.
Krótkie animowane filmy edukacyjne i rymowanki były dopełnieniem lekcji bezpieczeństwa i pozwoliły uczniom na lepsze utrwalenie wiedzy.

Powrót na górę strony