Aktualności

28 punktów karnych i utrata prawa jazdy

Data publikacji 23.11.2022

Policjanci z grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali do kontroli kierującego, który wyprzedzając na pasach, przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Samochód, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych, 28 punktami karnymi, co spowodowało utratę przez niego prawa jazdy. Został mu również zatrzymany dowód rejestracyjny.

W poniedziałek (tj. 21 listopada br.) policjanci z grupy  SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie pełniąc służbę w miejscowości Głogoczów na drodze krajowej nr 7, około godziny 9.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. 44 – letni kierujący wyprzedzał bowiem inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, równocześnie przekraczając dopuszczalną prędkość o 51 km/h, tj. jechał 101 km/h. Ponadto jego pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego, za co został mu zatrzymany dowód rejestracyjny. W związku z popełnionymi wykroczeniami, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł oraz 28 punktami karnymi. Za przekroczony limit 24 punktów karnych zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz wykroczenia w rejonach przejść dla pieszych są rażącymi naruszeniami prawa, które przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. Dodatkowo okres jesienno – zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W takich warunkach należy szczególnie uważać, korzystając z dróg. 

 

Powrót na górę strony