Aktualności

Akcja „Świeć przykładem – Noś Odblaski” w gminie Kęty

Data publikacji 24.11.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji we współpracy z Radiem Bielsko oraz Powiatowym Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 6 w Brzeszczach w środę (10.11.br.) w kilku miejscowościach na terenie gminy Kęty, przeprowadzili akcję pod nazwą „Świeć przykładem –Noś Odblaski”.

Do działań mających na celu promowanie noszenia odblasków przez pieszych, zostali również zaproszeni Burmistrz gminy Kęty, sołtysowie z gminy Kęty, strażacy ochotnicy z Kęt, Bielan, Nowej Wsi oraz strażnicy miejscy z Kęt.

Radiosłuchacze  są zapraszani przez Radio Bielsko do różnych miejscowości, aby spotkać się z dziennikarzami, policjantami oraz przedstawicielami władz lokalnych, porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach i odebrać opaskę odblaskową.

W ramach działań do mieszkańców trafiło 1500 opasek odblaskowych ufundowanych przez Radio Bielsko. To pierwsza z czterech zaplanowanych na ten rok akcji. Kolejna odbędzie się już za kilka dni we wtorek - 29 listopada 2022 roku w Oświęcimiu oraz na terenie gminy Brzeszcze.

Apelujemy do pieszych i rowerzystów „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”.

Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze, gdy porusza się drogą po zmierzchu. Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa na drodze tak, aby każdy bezpiecznie powrócił do swojego domu.

  • KPP Oświęcim. Świeć przykładem 2022 z Radiem Bielsko policjant oraz dziennikarz Radia Bielsko rozmawiają o potrzebie noszenia odblasków
  • KPP Oświęcim. Świeć przykładem 2022 z Radiem Bielsko, policjantami, strażakami i młodzieżą organizatorzy akcji wraz z uczestnikami ruchu drogowego zdjęcie wspólne przed OSP Bielany
  • KPP Oświęcim. Świeć przykładem 2022 z Radiem Bielsko, policjantami, strażakami i młodzieżą organizatorzy akcji wraz z uczestnikami ruchu drogowego zdjęcie wspólne
Powrót na górę strony