Aktualności

Szkolenie dla pedagogów w olkuskiej komendzie

Data publikacji 29.11.2022

Wczoraj (28 listopada br.) w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu odbyło się szkolenie dla pedagogów ze szkół podstawowych powiatu olkuskiego, które przeprowadził ekspert Wydziału Prewencji KWP w Krakowie podinsp. Wojciech Chechelski oraz kom. Katarzyna Matras i mł. asp. Justyna Sękala z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Szkolenie poświęcone było cyberzagrożeniom oraz nowej ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Otwarcia szkolenia dokonał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu mł. insp. Adam Milanowski, który przywitał gości zgromadzonych w auli olkuskiej komendy.  Szkolenie podzielone było na dwie części. Pierwszą, poprowadził ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinsp. Wojciech Chechelski, który przedstawił współcześnie  występujące cyberzagrożenia oraz sposoby reagowania. Pedagodzy zapoznali się z aktualnymi statystykami związanymi z cyberprzestępstwami, a także mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych materiałów edukacyjnych pokazujących zarówno cyberprzemoc i agresję elektroniczną, jak i promujących właściwe zachowania w cyberprzestrzeni. Podinspektor Chechelski wskazywał na co powinni  zwrócić uwagę pedagodzy  i gdzie szukać pomocy (np. www.dyżurnet.pl, www.nask.pl).
Druga część spotkania  poświęcona była  zagadnieniom związanym z nową ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich a także przemocą w rodzinie. Spotkanie prowadziły policjantki zajmujące się profilaktyką  mł. asp, Justyna Sękala i kom. Katarzyna Matras. Podczas wykładu mundurowe zwróciły uwagę na nowe uprawnienia dyrektora szkoły wobec nieletniego, który dopuścił się czyny karalnego na terenie szkoły lub w związku z realizacją obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki. Takie szkolenia dla pedagogów będą kontynuowane.
 

  • Podinspektor Wojciech Chechelski prowadzi spotkanie z pedagogami w auli olkuskiej komendy. W tle na ściśnie sztandar komendy
  • Policjant podczas spotkania z pedagogami wyświetla prezentację. Nauczyciele siedzą w auli
  • Policjantka podczas spotkania z pedagogami wyświetla prezentację multimedialną. Spotkanie w auli w olkuskiej komendzie
Powrót na górę strony