Aktualności

Pod wpływem alkoholu i z narkotykami za kierownicą

Data publikacji 30.11.2022

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 31 – letniego kierowcę podejrzanego kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków.

W poniedziałek (28.11.2022) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż po godzinie 7 w miejscowości Łazy na ulicy Lanckorona do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen. Za kierownicą auta siedział 31– letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera wykazało 0,56 promila alkoholu. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe w których znajdował się biały proszek.  Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających do badań została mu pobrana krew. Następnie przeszukane zostało miejsce zamieszkania zatrzymanego. Policjanci znaleźli tam woreczek foliowy z suszem roślinnym. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonych środków wykazało, że sproszkowana biała substancja to amfetamina natomiast susz roślinny to marihuana.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.


 

Powrót na górę strony