Aktualności

Kęty. Nie posłuchał znajomych, trafił do izby wytrzeźwień

Data publikacji 02.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach do izby wytrzeźwień przewieźli  nietrzeźwego 54 –  letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna wcześniej  uparł się, że do domu wróci na swoim motorowerze. Nie pozwolili na to jego znajomi. 

Wczoraj (1.12.2022) tuż przed godziną 20 mieszkaniec Kęt skontaktował się z operatorem numeru alarmowego 112 informując, że jego znajomy będący pod wpływem alkoholu chce wracać do domu na motorowerze.  Z relacji zgłaszającego wynikało, że nietrzeźwy agresją reaguje na prośby znajomych.  We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z kęckich patroli. Mundurowi na miejscu zastali dwoje zgłaszających oraz awanturującego się 54 – latka, który nadal zamierzał wsiąść na swój skuter i pojechać do domu.  Policjanci zobowiązali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem oraz podali konsekwencje grożące za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kiedy to nie przyniosło rezultatu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu. W związku z popełnionymi przez mężczyznę wykroczeniami tj. używanie słów nieprzyzwoitych  w miejscu publicznym oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie.

Na podziękowanie za prawidłową reakcję  zasługują mieszkańcy Kęt, którzy swoją stanowczą postawą nie dopuścili aby wsiadł on za kierownicę, stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia,  a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony