Aktualności

Mając dwa promile kierowała samochodem

Data publikacji 05.12.2022

Andrychowscy policjanci zatrzymali kobietę, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (4 grudnia br.), policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu, na ul. Dąbrowskiego w Andrychowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki Skoda. Podczas kontroli okazało się, że kobieta nie powinna była w ogóle wsiadać za kierownicę. Była nietrzeźwa. Badanie wykazało, że miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dzisiaj, 36-letniej mieszkance powiatu wadowickiego przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Za przestępstwo to, zgodnie z kodeksem karnym, grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. 

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że za rok wchodzą przepisy karne, zgodnie z którymi nietrzeźwy kierowca, który będzie miał nie mniej niż 1,5 promila alkoholu we krwi  straci samochód.

 

Powrót na górę strony