Aktualności

Podziękowania dla sądeckich policjantów za szybkie zatrzymanie złodzieja

Data publikacji 05.12.2022

„Panowie policjanci w niecały miesiąc od przyjęcia zgłoszenia, ujęli sprawcę włamań, który działał na naszą szkodę przez prawie pół roku” – pisze w mailu o sądeckich policjantach przedstawiciel firmy obsługującej kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża na odzież używaną. Sprawne działania funkcjonariuszy przyczyniły się do szybkiego ustalenia i zatrzymania sprawcy licznych kradzieży z włamaniem do takich kontenerów na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie.

29 listopada br. na skrzynkę mailową małopolskiej Policji została przesłana wiadomość od przedstawiciela firmy obsługującej kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża na odzież używaną. Autor maila dziękuje w nim dwóm funkcjonariuszom Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu za sprawne ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem do kontenerów PCK. O sprawie pisaliśmy w połowie listopada br. w komunikacie „Okradł ponad setkę kontenerów z używaną odzieżą”, dotyczącym zatrzymania młodego mężczyzny na jednym z osiedli w Nowym Sączu, który włamał się do kontenera z używaną odzieżą.

Aspirant Tomasz oraz komisarz Maciej wykazali się pełnym profesjonalizmem. Byli bardzo mili, kulturalni i poważnie podeszli do sprawy – chwalił sądeckich funkcjonariuszy przedstawiciel firmy.- Działania policjantów doprowadziły do ujęcia sprawcy włamań, który działał na naszą szkodę przez prawie pół roku. Finalnie nasze straty wyniosły ok. 28 000 złotych.

Funkcjonariusze pracując nad tą sprawą, udowodnili, że zatrzymany 20-latek w okresie od czerwca do listopada br. dopuścił się łącznie aż 101 kradzieży z włamaniem do kontenerów z używaną odzieżą na terenie Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego i limanowskiego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy […] dlatego uznaję za stosowne pochwalenie pracy tych policjantów – podsumowuje przedstawiciel firmy.

 

Powrót na górę strony