Aktualności

Uciekał z narkotykami

Data publikacji 06.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie 107 gramów środków odurzających. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie powiatu suskiego reagując w chwili kiedy ktoś popełnia czyn zabroniony albo kiedy otrzymują zgłoszenie telefoniczne o potrzebie interwencji . Tak też się stało w minioną środę, kiedy to policjanci Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim udali się na interwencję do miejscowości Juszczyn gdzie obok zaparkowanego samochodu marki Audi, miała mieć miejsce awantura pomiędzy dwoma mężczyznami. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, stojący obok samochodu mężczyzna, na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali mężczyznę, którym się okazał 22-letni mieszkaniec powiatu suskiego. W trakcie legitymowania mężczyzna zachowywał nerwowo i jak się okazało nie bez przyczyny. W plecaku gdzie mężczyzna trzymał swój dowód osobisty znaleziono woreczki strunowe, w których znajdowała się amfetamina i metaamfetamina. 22-latek został zatrzymany i w piątek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 
Dodatkowo prokurator na wniosek śledczych objął 22-latka policyjnym dozorem oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

Powrót na górę strony