Aktualności

Za szybko, na zakazie i pod wpływem alkoholu

Data publikacji 07.12.2022

43-latek kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa i wykroczenie odpowie przed sądem.

6 grudnia br. po godzinie 22, w miejscowości Krośnica policjanci ruchu drogowego podczas realizacji zadań w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, ujawnili kierującego skodą, który jechał za szybko o 24 km/h. 43-latek narodowości ukraińskiej, który siedział za kierownicą nie posiadał stałego miejsca zameldowania na terytorium RP.

Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący jeszcze przez kolejny rok. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenie. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości, grozi mu wysoka grzywna, kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  
 

Powrót na górę strony