Aktualności

46-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.12.2022

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 46-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 34-latka. Mężczyzna podczas zakrapianej imprezy oddał strzały z broni pneumatycznej w kierunku dwóch uczestników spotkania, ciężko raniąc jednego z nich. Za poplecznictwo odpowie 42-letnia partnerka zatrzymanego.

29 listopada br. w jednym z mieszkań na terenie Ruczaju trzech mężczyzn i kobieta spożywali alkohol. W późnych godzinach nocnych 46-letni gospodarz wyciągnął karabin pneumatyczny, z którego oddał strzały w kierunku dwóch gości spotkania. W wyniku postrzału lekko ranny został 34-latek, natomiast zagrażające życiu obrażenia odniósł jego rówieśnik. 46-latek uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowani zostali hospitalizowani.  
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz kryminalni z krakowskiego komisariatu VIII, którzy wykonali szereg czynności i zebrali kluczowe dla śledztwa informacje. Funkcjonariusze ustalili, gdzie ukrywa się 46-latek, a 30 listopada br. zatrzymali go jako osobę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa. Śledczy badali również jaką rolę w sprawie odegrała 42-letnia uczestniczka feralnej imprezy. Kobieta również została zatrzymana, jako osoba podejrzewana o niezawiadomienie organów ścigania o przestępstwie oraz za poplecznictwo. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze. 
2 grudnia br. sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków–Podgórze i zastosował wobec zatrzymanego 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Jego 42-letnia partnerka decyzją prokuratury objęta została policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktów z partnerem oraz obydwoma pokrzywdzonymi.
46-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co może otrzymać karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 42-latce za niezawiadomienie o przestępstwie oraz poplecznictwo grozi kara do 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony