Aktualności

Pobili i okradli znajomego 

Data publikacji 14.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Skale,w powiecie krakowskim, zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy  pobili swoją ofiarę i ją okradli. Zaledwie chwilę po otrzymaniu zgłoszenia 31 i 36-latek trafili w ręce mundurowych, a po usłyszeniu zarzutów do aresztu. Tam spędzą najbliższe trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

10 grudnia br., w Skale oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale otrzymał zawiadomienie o pobiciu mężczyzny pod jednym z prywatnych adresów w Skale. Policjanci udali się na miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego. W mieszkaniu widoczna krew na podłodze i rozbita butelka po piwie. Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzony przebywał u znajomego, gdy zjawili się tam dwaj kolejni, znani mu mężczyźni. Przybyli zaczęli się awanturować i zachowywać agresywnie. Po chwili groźby, przerodziły się w rękoczyny i obaj zaczęli uderzać pokrzywdzonego szklanymi butelkami po głowie i innymi przedmiotami, jakie tylko wpadły im w rękę, po czym okradli go z pieniędzy.

Po całym zajściu agresorzy uciekli. Pobity mężczyzna doznał obrażeń głowy i twarzy, zajęła się nim załoga pogotowia ratunkowego. Policjanci z kolei znając wizerunek sprawców, chwilę po rozpoczęciu penetracji terenu, odnaleźli ich i zatrzymali. To miejscowy 31 i 36- latek. Obaj trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a kolejnego dnia w prokuraturze usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

12 grudnia br. sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za rozbój grozi im nawet do 12 lat więzienia. 
 

Powrót na górę strony