Aktualności

Brzescy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz

Data publikacji 14.12.2022

Jest to pojazd już w nowych, policyjnych barwach. Pozyskanie jego było możliwe dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu przez lokalne samorządy.

Podczas dzisiejszego (14.12.br.) spotkania w jednostce Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz podziękował przedstawicielom lokalnych samorządów za wsparcie zakupu nowego radiowozu.  Nabycie pojazdu było możliwe dzięki wyasygnowaniu środków finansowych w łącznej kwocie ok. 65 tys. złotych przez Powiat Brzeski, Gminę Brzesko, Gminę Czchów, Gminę Gnojnik, Gminę Iwkowa, Gminę Borzęcin i Gminę Szczurowa.

Radiowóz warty 166 tys. złotych trafił do policjantów Komisariatu Policji w Czchowie. Nowy policyjny radiowóz to Kia Sportage z silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI o mocy 150 Km z manualną, sześciobiegową skrzynią. Pojazd może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach. Nowy wzór oznakowania radiowozu poza srebrną barwą nadwozia i odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z białymi elementami odblaskowymi barwy białej stosowanymi do tej pory posiada nowe dodatkowe elementy oznakowania.

Są to pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu pojazdu oraz kilkanaście dodatkowych sygnałów świetlnych błyskowych w postaci lamp LED rozmieszczonych w różnych częściach pojazdu. Kolejna nowość to brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego „POLICJA” na dachu pojazdu. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone po to, aby radiowóz policyjny był lepiej widoczny i rozpoznawalny niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. 
 

Powrót na górę strony