Aktualności

Alkohol i narkotyki - podsumowanie wczorajszej akcji

Data publikacji 28.12.2022

Małopolscy policjanci przebadali we wtorek ponad 16 000 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie podczas cyklicznie prowadzonych działań „ALKOHOL I NARKOTYKI”

We wtorek 27 grudnia br. w godzinach od 6.00 do 9.00 małopolscy policjanci przeprowadzili kolejne wojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI” sprawdzając trzeźwość  ponad 16 000 kierujących. W efekcie  ujawniono 18 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 1 osobę  kierującą pod wpływem narkotyków.

Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków jest skrajnie nieodpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Kierujący w takim stanie są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie działania prowadzimy cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu, w całym województwie. Niezależnie od tej akcji, policjanci sprawdzają również trzeźwość podczas bieżących kontroli drogowych.   Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł.

Powrót na górę strony