Aktualności

Sądecki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja

18-letni mężczyzna ukradł towar z marketu budowlanego i uciekł ze sklepu. Złodzieja rozpoznał policjant, który kiedyś zatrzymywał go do innej kradzieży a teraz przejeżdżał ulicą Węgierską.

5 października po godzinie 13, sądeccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży, do której doszło w markecie budowlanym przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Wówczas młody mężczyzna zabrał dwa opakowania gazu do zapalniczek i ani myślał za nie zapłacić. Mimo zdecydowanej postawy pracownika ochrony, 18-latkowi udało się uciec ze swoim łupem.
Nieco później ulicą Węgierską przejeżdżał policyjny wywiadowca, który za kilka godzin miał rozpocząć służbę. Mijając złodzieja, skojarzył, że około dwa miesiące wcześniej zatrzymał go w związku z inną kradzieżą. On również rozpoznał policjanta i na jego widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu  funkcjonariusz  ujął mężczyznę, a o sytuacji poinformował oficera dyżurnego, który we wskazane miejsce skierował patrol. 
Policjanci odzyskali skradziony towar, lecz z uwagi na uszkodzenia nie nadawał się już do sprzedaży. Teraz 18-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego odpowie za wykroczenie (kradzież rzeczy, których wartość nie przekracza 500 złotych), a o wymiarze kary zdecyduje sąd.
Zdjęcie ilustracyjne/KMP Nowy Sącz

 

Powrót na górę strony