Aktualności

Tytoniowa kontrabanda w mieszkaniu i samochodzie

Data publikacji 29.12.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa zatrzymali 50 – letnią mieszkankę gminy Brzeszcze. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niej 670 paczek papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy.

W ubiegłym tygodniu (20.12.2022) oświęcimscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dom i samochód należący do 50 - letniej mieszkanki gminy Brzeszcze. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że kobieta może się trudnić sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia okazały się trafne. Podczas czynności  funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar w postaci 670 paczek papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Kobieta podejrzana o przestępstwo akcyzowe trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Za popełnione przestępstwo grozi jej wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Kontrabanda najprawdopodobniej już wkrótce miała trafić do sprzedaży, wtedy Skarb Państwa mógłby zostać narażony na straty w wysokości ponad 13 tysięc

 

Powrót na górę strony