Aktualności

Policjanci Komisariatu Wodnego Policji uratowali kobietę

Data publikacji 02.01.2023

Policjanci z komisariatu wodnego dzięki szybkiej interwencji oraz reakcji operatora CPR uratowali 70-letnią kobietę, która topiła się w okolicy mostu Powstańców Śląskich w Krakowie.

Dziś (02.01.2023 r.) około godziny 8:50 dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kobiecie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Powstańców Śląskich w Krakowie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol policyjnych „wodniaków” – młodszego aspiranta Tomasza Pycińskiego oraz młodszego aspiranta Piotra Iwińskiego, którzy patrolowali rzekę na łodzi służbowej. 
Policjanci natychmiast podpłynęli na miejsce, gdzie zauważyli kobietę ledwo utrzymującą się na powierzchni dzięki grubej odzieży, która jednakże namakała i w każdej chwili kobieta mogła zniknąć pod wodą. 
Policjanci wyciągnęli ją na pokład łodzi, okryli kocem ratunkowym i udzielili pierwszej pomocy. Wychłodzoną (temperatura Wisły o tej porze roku wynosi około 2 stopnie C), ale przytomną, jak się okazało, 70-letnią mieszkankę woj. świętokrzyskiego,  funkcjonariusze przekazali przybyłej niezwłocznie na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego. 

Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie służą całą dobę. Dzięki temu, że ich siedziba znajduje się przy Wiśle, a ich łódź motorowa jest cały czas zwodowana, funkcjonariusze są wstanie podjąć interwencję o każdej porze na śródmiejskim odcinku Wisły zdecydowanie szybciej niż inne służby. 
 

Powrót na górę strony