Aktualności

Troje sprawców pod kluczem. Wciągnęli do samochodu dwóch mężczyzn i dotkliwie ich pobili

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej ustalili 3 osoby, które brały udział w pozbawieniu wolności oraz pobiciu dwóch mężczyzn. Sprawcy siłą wciągnęli ich do samochodu wywieźli poza miejscowość i pobili. Dwóch podejrzanych zostało już aresztowanych na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, w małej miejscowości w gminie Niedźwiedź w powiecie limanowskim. W sobotnie popołudnie, koło 26-latka, zatrzymał się samochód Renault kierowany przez kobietę, w którym siedziało jeszcze dwóch mężczyzn. Mężczyźni siłą wciągnęli chłopaka do wnętrza pojazdu a następnie przez kilka godzin go wozili. W tym czasie wielokrotnie zadawali mu uderzenia rękami po głowie oraz grozili pozbawieniem życia. Po kilku godzinach, około 19, sprawcy do samochodu wciągnęli kolejnego, 63-letniego mężczyznę, którego także dotkliwie pobili, grozili pozbawieniem życia, a nadto przypalali go papierosami. Następnie naparstnicy  wypuścili z samochodu 63-latka, a po kilkudziesięciu minutach drugiego z mężczyzn i odjechali. 

Policję i ratowników medycznych powiadomił przypadkowo przejeżdżający kierowca, który zauważył na drodze jednego z pobitych mężczyzn Pokrzywdzeni  trafili do szpitala. Sprawą zajęli się policjanci Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.  Już kilka godzin później, ustalili i zatrzymali wszystkie trzy osoby, które brały udział w tym zdarzeniu. Było to dwóch mężczyzn w wieku 36 i 53 lat oraz 29-letnia kobieta, która kierowała autem. Zarówno sprawcy jak i pokrzywdzeni są  mieszkańcami tej samej miejscowości.
Cała trójka została doprowadzona do Prokuratury w Limanowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Obaj meżczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności, gróźb karalnych, pobicia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione  przestępstwa może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na  3 miesiące. Wobec 29-letniej kobiety sąd zastosował policyjny dozór. Policjanci analizują materiały i ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. 

 

Powrót na górę strony