Aktualności

Poszukiwany wpadł podczas interwencji 

Data publikacji 03.01.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 48 - letniego mieszkańca Andrychowa. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Został zatrzymany podczas interwencji na terenie jednej z posesji w Kętach. Wczoraj (02.01.2023) w Kętach tuż po godzinie 15, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego, byłego partnera siostry zgłaszających, który wtargnął na teren posesji i pomimo żądania właścicieli jej nie opuścił.

Pod wskazany adres natychmiast został wysłany jeden z patroli. W trakcie legitymowania uczestników zdarzenia okazało się, że mężczyzną, który wtargnął na posesję jest 48 – letni mieszkaniec Andrychowa, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach do odbycia kary więzienia za przestępstwo niealimentacji. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Swoim zachowaniem 48 – latek dopuścił się również naruszenia miru domowego, więc w przypadku gdy właściciele posesji złożą wniosek o ściganie sprawcy, mężczyźnie będzie również grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony