Aktualności

Pościg ulicami Tarnowa 

Data publikacji 03.01.2023

33-latek z województwa mazowieckiego, nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, a następnie uciekał ulicami Tarnowa. Został zatrzymany przez mundurowych na jednym z osiedli. Odpowie za naruszenie dwóch przepisów karnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

W piątek (tj.30.12.ubr.) późnym popołudniem tarnowscy policjanci pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie zauważyli na jednym z miejskich rond, jak czterech kierowców celowo wprowadza w boczny poślizg swoje samochody. Trzech kierowców poruszało się pojazdami marki Bmw, a jeden kierował saabem. Na ulicy Błonie, w rejonie parkingów sklepów wielkopowierzchniowych, policjanci podjęli próbę zatrzymania i wylegitymowania kierowców. Trzech kierowców bmw zatrzymało się we wskazanym miejscu, natomiast kierowca saaba nie zastosował się do poleceń policjantów i nie zatrzymując się odjechał.

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną, który wjechał w aleję Jana Pawła II. O pościgu został powiadomiony oficer dyżurny, który skierował będące w jego dyspozycji radiowozy aby ustawić posterunki blokadowe. Kierowca saaba przejechał ulicami Słoneczną, Wojska Polskiego, Nowodąbrowską, ponownie ulicą Błonie i Jana Pawła, by skręcić w osiedle Zielone. Jadąc, nie zważał na sygnalizację świetlną, pieszych czy też linie ciągłe. Gdy się zatrzymał, zamknął się w swoim samochodzie, a policjanci, aby go zatrzymać, wybili szybę w drzwiach przednich od strony kierowcy. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, aktualnie przebywający w Tarnowie.

Mężczyzna był trzeźwy, jednakże w systemach policyjnych widniał wpis o zakazie prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mielcu i Busku Zdroju. 33-latek noc spędził w tarnowskiej izbie zatrzymań, a następnie usłyszał zarzut nie zatrzymania się do policyjnej kontroli oraz naruszenia zakazów sądowych. Oba przestępstwa są penalizowane w kodeksie karnym w artykułach 178b i 244. Kierowca musi się liczyć z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, a także karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 
 

Powrót na górę strony