xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Pijany operator koparki

Data publikacji 05.01.2023

Operator koparki miał blisko promil alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wsiadł do koparki i pracował przy remoncie drogi publicznej w powiecie olkuskim. 50- latek stracił już prawo jazdy, a o dalszych konsekwencjach jego czynu zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

O tym, że operator koparki może być pod wpływem alkoholu, zostali powiadomieni w minioną środę (04.01. br.) wolbromscy policjanci. Mundurowi pojechali do miejscowości Tarnawa, gdzie wykonywano prace związane z remontem drogi  publicznej. Kiedy przyjechali na miejsce, operator koparki siedział w kabinie i wykonywał prace, a obok maszyny znajdowali się inni pracownicy. Odcinek drogi, na którym odbywał się remont, był oznaczony znakiem zakaz ruchu.  Policjanci podeszli do mężczyzny i wydali mu polecenie do zaprzestania prac. W rozmowie z operatorem koparki policjanci wyczuli alkohol. Jego mowa była bełkotliwa, co wskazywało, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Podczas legitymowania 50-latek podawał fałszywe dane. Policjanci pouczyli mężczyznę  o konsekwencjach takiego zachowania. Dopiero za trzecim razem mężczyzna podał swoje dane. Następnie  policjanci zbadali stan trzeźwości 50-latka. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki jest nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu w organizmie. Koparka została przekazana innemu pracownikowi. Teraz mężczyzna będzie musiał się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Powrót na górę strony