Aktualności

Policja zabezpiecza Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Data publikacji 12.01.2023

Już w ten weekend, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej.

Małopolska Policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 13-15.01.2023 roku. Policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku.
Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 18.00 na Wielkiej Krokwi. Zostanie na niego wpuszczonych docelowo ok. 5 tysięcy osób. Tego dnia bramy na skocznię otwarte będą już od godziny 15.00.
Pierwszy dzień konkursowy 14.01.2023 roku (sobota) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Docelowo organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 15.01.2023 roku (niedziela) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00, a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.
Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała firma ochroniarska.

Szanowny gościu, turysto, kibicu! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:

 • wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. rac, fajerwerków, petard
 • wnosić alkoholu
 • rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych
 • używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania
 • przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności
 • naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.
   

Proszę również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

Przypominamy! Dalsza odsprzedaż biletów z zyskiem bądź ich nabywanie z zamiarem ich dalszej odsprzedaży z zyskiem stanowi wykroczenie z art. 133 § 1 Kodeksu Wykroczeń, za co może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 

Zmiany  organizacji ruchu w Zakopanem 13-15 stycznia br. 

Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 13.01.2023 r. od godz. 08:00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni: ul. Br. Czecha od ronda J. Pawła II na całej długości w kierunku skoczni

 • ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały w kierunku skoczni
 • od skrzyżowania ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka w kierunku skoczni

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę, wstępnie od godz. 21: 00 (jeżeli zawody rozpoczną się tego dnia zgodnie z planem ok. godz. 16:00).
W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym-kibicom, po zakończeniu zawodów strefa zamknięcia może zostać zwiększona z kierunku skoczni w następujący sposób: 

 • ul. Br. Czecha na całej długości od skoczni
 • ul. Piłsudskiego już od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego
 • ul. Żeromskiego już od skrzyżowania z ul. Sabały.

W razie konieczności poszerzenie strefy zamknięcia może nastąpić wcześniej.

Ulice wyłączone z ruchu 

ul. Br. Czecha od Ronda J. Pawła II, ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały, a później od ul. Makuszyńskiego, a po zawodach ewentualnie: ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sabały i ul. Sabały od ul. Zamoyskiego.
Kierowcy samochodów osobowych mogą parkować na wyznaczonych miejscach parkingowych na terenie miasta Zakopane.
Zalecamy korzystanie z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania.

 

Powrót na górę strony