Aktualności

Oświęcim. Pospieszyli z pomocą chorej seniorce

Data publikacji 25.01.2023

Mieszkańcy Oświęcimia oraz dzielnicowy udzielili pierwszej pomocy kobiecie z epilepsją. Z kolei pomocy medycznej udzielił jej lekarz idący do pracy.

W poniedziałek (23.01.2023) tuż po godzinie 15 oświęcimski dzielnicowy jadąc autobusem miejskim na swój rejon służbowy zauważył, że  na chodniku przy skrzyżowaniu ulicy Wysokie Brzegi z ulicą Dąbrowskiego w Oświęcimiu, znajduje się grupa ludzi pochylających się nad kobietą. Mundurowy chcąc ustalić co się stało i czy jest potrzebna pomoc poprosił aby kierowca zatrzymał autobus i otworzył drzwi.

Następnie dzielnicowy skierował się w stronę grupy osób. Podczas udzielania pierwszej pomocy uzyskał informację, że dziwne zachowanie kobiety zauważyła jedna z mieszkanek Oświęcimia. Z jej relacji wynikało, że seniorka pomimo chłodu oraz padającego deszczu usiadła na betonowym murku, po czym dostała ataku epilepsji. Wtedy oświęcimianka wezwała Pogotowie Ratunkowe. Po chwili w pomoc seniorce włączył się również lekarz, który właśnie zmierzał do pracy w oświęcimskim szpitalu. Spod opieki interweniujących 72 – letnia mieszkanka Oświęcimia, trafiła pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli ją na leczenie do szpitala. 

Na podziękowania zasługuje pani Beata oraz wszystkie osoby, które włączyły się w udzielenie pomocy 72 – latce. 

Widzisz? Reaguj. Twoja spostrzegawczość może uratować życie. Nieracjonalne zachowanie człowieka zawsze powinno wzbudzić nasze zainteresowanie. Wystarczy zapytać czy pomoc jest potrzebna, a kiedy to potwierdzimy lub osoba jest nieprzytomna, należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi rodzaj i miejsce zdarzenia, liczbę osób poszkodowanych oraz ich stan, a następnie odpowiadać na pytania operatora, który będzie ustalał jaki rodzaj pomocy jest potrzebny. W przypadku zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka operator połączy z ratownikiem medycznym, który podpowie jak udzielić pierwszej pomocy.

 

Powrót na górę strony