Aktualności

Czujność sąsiedzka

Data publikacji 27.01.2023

Dwie mieszkanki Oświęcimia zauważyły, jak trzech mężczyzn wchodzi do klatek schodowych i łapie za klamki kolejnych mieszkań. Dzięki reakcji niezwykle czujnych sąsiadek policjanci znają personalia mężczyzn podających się za sprzedawców perfum.

 

Wczoraj (25.01.br.) tuż po godzinie 9, oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenia od mieszkanek osiedla Zasole w Oświęcimiu dotyczące trzech mężczyzn, którzy chodzą od mieszkania do mieszkania w nieznanym celu.  We wskazany rejon pojechał jeden z patroli. Bazując na opisie podanym przez zgłaszające policjanci szybko rozpoznali mężczyzn, którzy  na widok policjantów szybkim truchtem zamierzali dostać się do samochodu marki Opel Meriva na śląskich numerach rejestracyjnych. Policjanci podbiegli do nich i poprosili o dokumenty.  Podczas legitymowania okazało się, że są to trzej mieszkańcy Zabrza w wieku 23, 33 i 39 lat. Mężczyźni podali, że na terenie Oświęcimia zamierzali sprzedawać perfumy. W związku z powyższym policjanci poprosili o przedstawienie zgody zarządcy terenu na prowadzenie sprzedaży bezpośredniej. Oczywiście, mężczyźni nie posiadali takiego dokumentu więc zostali pouczeni. Następnie policjanci dokonali kontroli ich samochodu, w którym oprócz kilku opakowań perfum, nie ujawniono żadnych przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży lub służących do dokonywania przestępstw.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Na podziękowanie za prawidłową reakcję na obce osoby wchodzące do bloków zasługują dwie spostrzegawcze mieszkanki Oświęcimia. Dzięki nim policjanci znają dane mężczyzn, a w przypadku gdyby doszło do kradzieży, włamania czy innego przestępstwa z ich udziałem będzie szybka możliwość ich zidentyfikowania i zatrzymania. 

Bądź ostrożny w kontaktach z obcymi. Widzisz? Reaguj.

W dalszym ciągu policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców, zwłaszcza do seniorów o kierowanie się rozwagą i ostrożnością w kontakcie z osobami obcymi pukającymi do drzwi lub  chodzącymi od domu do domu. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z Policją pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony