Aktualności

„Bezpieczne Ferie” w powiecie oświecimskim

Data publikacji 31.01.2023

W ostatnich dwóch tygodniach, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w Małopolsce, policjanci prowadzili działania profilaktyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych. W dniach (25 i 26.01.br.) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze przeprowadzili zajęcia dla dzieci z klas od 1 do 3 szkół podstawowych z Piotrowic, Przeciszowa, Graboszyc, Grodziska oraz Rudz.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych. Policjanci  przestrzegali dzieci przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, rzekach, czy też przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic czy innych niebezpiecznych miejsc. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omówili również zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach. Podczas pogadanki nie zabrakło również ważnych i aktualnych przez cały rok tematów takich jak:  bezpieczeństwo dzieci w domu oraz podczas kontaktów z osobami obcymi. Policjanci poruszyli zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, w którym również  należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się po drogach szczególnie po zmroku kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez pieszych na wierzchnich ubraniach. Policjanci zaapelowali do dzieci, aby podróżując samochodem zawsze pamiętały o jeździe w fotelikach, a także zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Dzielnicowi opowiedzieli dzieciom również o roli Policji i jej zadaniach. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawili wyjątkowy charakter służby dzielnicowego, który będąc policjantem pierwszego kontaktu najczęściej spotyka się z mieszkańcami swojej dzielnicy, w tym również i tymi najmłodszymi. Na zakończenie spotkania mundurowi rozdali opaski odblaskowe oraz ulotki o tematyce bezpieczeństwa dziecka podczas ferii zimowych.
 

  • Prelekcje dla dzieci przed feriami 2023 Przeciszów  wspólne zdjęcie dzieci z policjantem prezentacja opasek odblaskowych
  • Prelekcje dla dzieci przed feriami 2023 Przeciszów policjant rozdaje odblaski grupie dzieci siedzących na podłodze
  • Prelekcje przed feriami 2023 gmina Zator  policjant podczas prelekscji w klasie dzieci siedzą w ławkach
  • Prelekcje przed feriami 2023 gmina Zator Policjanci z dziećmi na wspólnym zdjęciu
  • Prelekcje przed feriami 2023 gmina Zator policjant rozdaje odblaski dzieci siedzą na dywanie
  • Prelekcje przed feriami 2023 gmina Zator policjant rozdaje odblaski dzieci siedzą na krzesełkach
  • Prelekcje przed feriami 2023 gmina Zator policjant z ulotką w ręku w tle dzieci
Powrót na górę strony