Aktualności

„Bezpieczne ferie” z sądecką Policją

Data publikacji 01.02.2023

50 małych mieszkańców Nowego Sącza 31 stycznia br. odwiedziło siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ulicy Artura Grottgera. Nietypowe spotkanie z funkcjonariuszami zostało zorganizowane w ramach działań pn. „Bezpieczne ferie 2023”.

Mali goście, którzy spędzają ferie w mieście, wraz z opiekunami ze świetlic środowiskowych mieli wyjątkową okazję, by z bliska obserwować pracę policjantów, zobaczyć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt. Swoją przygodę najmłodsi rozpoczęli w sali konferencyjnej na parterze budynku. Tam z policjantami Wydziału Prewencji przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, szczególnie te, kluczowe podczas zimowego wypoczynku.
Następnie dzieci dowiedziały się, na czym polega praca technika kryminalistyki, a na koniec tego spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, na którym odcisnęli linie papilarne swoich palców. 
Najmłodsi zapoznali się również ze specyfiką służby funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Policjant drogówki pokazał im między innymi charakterystyczne elementy ubioru i sprzęt, jakim na co dzień posługują się mundurowi podczas przeprowadzania kontroli drogowych, natomiast w pobliżu podziemnego garażu dzieci mogły obejrzeć policyjny motocykl i radiowóz oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia.
Podczas zwiedzania komendy nie sposób było ominąć stanowiska kierowania, gdzie mali sądeczanie spotkali się z oficerem dyżurnym, który opowiedział im o swojej służbie. 
Sporo emocji wzbudziła wizyta w policyjnej strzelnicy. Tam instruktor opowiadał między innymi o tym, jak trenują policjanci i jak obchodzą się z bronią oraz zaprezentował działanie urządzeń zamontowanych w tym pomieszczeniu. 
Mali goście wyszli z komendy z uśmiechem na twarzy i z pewnością będą długo wspominać spotkanie z sądeckimi policjantami.
 

  • chłopiec odbija linie papilarne na pamiątkowym dyplomie, obok technik kryminalistyki i policjantka prewencji
  • dzieci oglądają policyjny motocykl i radiowóz
  • dzieci w sali konferencyjnej słuchają prekecji policjantów
  • instruktor prezentuje działanie urządzień zamontowanych na strzelnicy, obok chłopiec w słuchawkach chroniących słuch
  • instruktor rozmawia z dziećmi na strzelnicy
  • policjanci pomajagą dziecim założyć elementy munduru i policyjnego wyposażenia
Powrót na górę strony