Aktualności

„Bezpieczne Ferie 2023” w powiecie olkuskim. Pogadanka z przedszkolakami

Data publikacji 01.02.2023

31 stycznia br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Policji spotkali się przedszkolakami, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas zimowych zabaw.

Policjanci od lat współpracując z biblioteką, chętnie włączają się w różne przedsięwzięcia, które organizowane są dla dzieci i młodzieży. W tym roku policjanci wspólnie z Państwową Strażą Pożarną w Olkuszu w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023” przeprowadzili pogadankę dla przedszkolaków,  podczas której poruszano tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Dzieci usłyszały m.in. jak zachować się w sytuacji, gdy załamie się lód, w jakich miejscach zjeżdżać na sankach, jak reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Mundurowi przypominali również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka poruszała tematy związane z bezpieczeństwem pieszych, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się w sytuacji, gdy nie ma chodnika. Trzeba przyznać, że maluchy wykazały się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.  Zadawały mnóstwo pytań,  dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec spotkania, dzieciom rozdano drobne upominki.  Każdy  z uczestników otrzymał malowankę, odblask i dyplom z odciskami własnych linii papilarnych. 

Pomysł wspólnych działań Policji i Straży,  to okazja do promowania bezpieczeństwa i doskonała forma nauki i przyswajania wiedzy. To także okazja do promowania służby w tych formacjach. Wspólne działania olkuskiej Policji i Straży  z pewnością będą kontynuowane.  

  • Policjantka i Strażak z grupą dzieci pozują do zdjęci. Po prawej stronie baner z danymi adresowymi Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz logiem. Po lewej stronie zdjęcia baner Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu
  • Policjantka pokazuje dziewczynce jak prawidłowo przechodzić przez ulecę. Po lewej stronie stoi strażak. Zdjęcie wykonane w sali biblioteki w Olkuszu
Powrót na górę strony