Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Krynicy-Zdroju

Data publikacji 02.02.2023

Spotkanie z sądeckimi policjantami na jednej ze stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju było dobrą okazją, by osoby spędzające aktywnie czas na nartach czy snowboardzie mogły poznać lub przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania ze zorganizowanych terenów narciarskich. Wszystko w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. 

W środę tj.1 lutego br. policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy oraz Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju wspólnie przypominali miłośnikom szusowania podstawowe zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich, wręczając m.in. ulotki informacyjne z dekalogiem FIS. Podczas zorganizowanego przez policjantów konkursu, młodzi ludzie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat tego, jak zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna, przy jednoczesnym poszanowaniu bezpieczeństwa innych użytkowników stoku.

Funkcjonariusze w nagrodę za poprawne odpowiedzi rozdawali gadżety i elementy odblaskowe, a także zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog”, który promuje bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia (więcej informacji o konkursie). Z kolei nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników stoku czuwał policyjny patrol narciarski oraz patrol policjantów pionu prewencji. 

Kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która ma na celu promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) będzie realizowana do 3 marca 2023 roku.
 

Powrót na górę strony