Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z wadowickimi policjantami

Data publikacji 03.02.2023

Wczoraj, na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rykach funkcjonariusze powiatu wadowickiego przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

2 lutego 2023 roku na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rzykach, policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i Komisariatu Policji w Andrychowie, a także przedstawiciele Działu Profilaktyki Społecznej OPS w Andrychowie brali udział w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. 
W ramach akcji mundurowi zorganizowali szereg atrakcji dla najmłodszych użytkowników stoku m.in. konkursy, quizy i zagadki na temat bezpiecznego zachowania się podczas korzystania z wypoczynku zimowego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na stoku. Chętni uczestnicy działań profilaktycznych zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami przygotowanymi przez Komendę Główną Policji, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie oraz marketing stacji Czarny Groń. Mając na względzie propagowanie bezpieczeństwa policjanci rozdawali ulotki przypominające o zasadach Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej /FIS/. Przestrzegali również  przed niebezpieczeństwem uprawiania sportów zimowych w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków psychoaktywnych. Każdy pełnoletni uczestnik mógł założyć okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu tzw. alkogogle, które można było wypróbować w trakcie specjalnie przygotowanych zadań. 
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno dzieci i ich rodziców oraz przychylnością ze strony narciarzy i snowboardzistów korzystających ze stoku.  
 

  • kreci mnie na stoku
  • Na stoku narciarkim  od lewej umundurowany policjant, chłopak w stroju narciarkim, umundurowana policjantka i obok niej chłopak w stroju narciarkim. W tle poukładane stojąco narty i ośnieżone drzewa.
  • Od lewej umundurowany policjant, obok niego chłopak w stroju narciarskim, następni umundurowana policjantka i obok niej również chłopak w stroju narciarskim.
  • Przed namiotem z napisem Czarny Groń grupa narciarzy dzieci i dorośli oraz umundurowani policjanci.
  • Umundurowana policjantka pokazująca na kartce znaki drogowe dziecku ubranemu w strój narciarki i kask. Dziecko siedzi tyłem. W tle napis Czarny Groń.
  • W namiocie od lewej umundurowany policjant, umundurowana policjntka, nastepnie trzy kobiety w stroju cywilnym i umundurowany policjant. W tle baner z napisem Ośrodek Pomocy Społecznej.
Powrót na górę strony