Aktualności

7 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu

Data publikacji 07.02.2023

Od 2004 roku, z inicjatywy Komisji Europejskiej, co roku w miesiącu lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu – Safer Internet Day. W początkowym okresie, obchody ograniczały się tylko do krajów europejskich, ale już od kilkunastu lat angażują się już w to państwa z całego świata. 

Wyznaczenie takiego dnia i jego coroczne obchody, mają przede wszystkim na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny.

W 2023 roku Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w dniu 7 lutego pod hasłem „Działajmy razem”, jednak przez cały miesiąc luty, jak również marzec podejmowane będą inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci i młodzież.
W trakcie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwróćmy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w Sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

https://youtu.be/Wp4iKCRVpsE 


 

Powrót na górę strony