Aktualności

Krakowscy policjanci i pracownicy cywilni oddali krew

Data publikacji 10.02.2023

9 lutego br. odbyła się mobilna akcja krwiodawstwa, którą swoim patronatem objął inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie. W akcję włączyli się funkcjonariusze i pracownicy cywilni z krakowskiej komendy miejskiej. 17 osób oddało łącznie ponad 7 i pół litra tego najcenniejszego leku.

9 lutego br. od godz. 9.00-13.00 na parkingu krakowskiej komendy miejskiej odbyła się pierwsza w tym roku, mobilna akcja oddawania krwi. Akcję zorganizował przewodniczący Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie sierż. sztab. Tomasz Kalbarczyk przy współudziale podkom. Mariusza Juszczaka Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP działającego przy krakowskiej komendzie miejskiej. Akcję krwiodawstwa swoim patronatem objął inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie. Wielu policjantów i pracowników cywilnych zdecydowało się przyjść i oddać ten jedyny w swoim rodzaju dar. Ostatecznie 17 osób oddało łącznie 7 litrów 650 mililitrów krwi.

Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się słowa podziękowania i uznania. Pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

  • Komendant krakowskiej policji w towarzystwie policjantów zaanagażowanych w zbiórkę krwi stojący przed autobusem
  • Mężczyzna siedzący na fotelu oddający krew. Obok znajduję się pielegniarka trzymająca pojemnik z krwią
Powrót na górę strony